Haka-hiihto
Valkeakosken Haka-hiihdon tulospalvelusivusto
  1. Etusivu
  2. Nuorten SM 2016
  3. Lähtöluettelot
  4. Tulokset
  5. Hopeasompa 2012
  6. Kuvia
Tulostettava versio
                         T U L O S L I S T A                                     

Valkeakosken Haka 66.HÄMEEN VIESTI 30.1.2010
Sarja: A-Sarja

Sija Nro Joukkueennimi Aika Ero kärkeen

1. 1 Valkeakosken Haka I 02.16.15,7 00.00,0
2. 4 Hämeenlinnan Hiihtos I 02.21.13,9 04.58,2
3. 6 Valkeakosken Haka II 02.22.34,5 06.18,8
4. 3 Ylöjärven Urheilijat I 02.24.06,5 07.50,8
5. 5 Tammelan Ryske 02.24.24,9 08.09,2
6. 7 Lempäälän Kisa 02.24.33,6 08.17,9
7. 10 Viialan Viri I 02.25.13,6 08.57,9
8. 9 Hämeenlinnan Hiihtos II 02.29.19,2 13.03,5
9. 2 Tampereen Pyrintö I 02.29.34,8 13.19,1
10. 8 Ylöjärven Ryhti I 02.29.52,4 13.36,7
11. 15 Valkeakosken Haka III 02.32.26,9 16.11,2
12. 24 Virtain Urheilijat 02.36.50,5 20.34,8
13. 22 Kankaantaan Kisa 02.37.42,8 21.27,1
14. 13 Tampereen Pyrintö II 02.37.59,4 21.43,7
15. 19 Viialan Viri II 02.40.37,5 24.21,8
16. 17 Ylöjärven Ryhti II 02.43.16,8 27.01,1
17. 23 Ylöjärven Ryhti III 02.43.37,7 27.22,0
18. 16 Valkeakosken Haka IV 02.47.14,9 30.59,2
19. 18 Ylöjärven Urheilijat III 02.47.18,5 31.02,8
20. 20 Tampereen Pyrintö III 02.50.48,1 34.32,4
21. 12 Ylöjärven Urheilijat II 02.50.49,7 34.34,0

Sarja: B-Sarja

1. B 34 Kangasalan Kisa 01.14.32,2 00.00,0
2. B 32 Forssan Salama 01.21.37,0 07.04,8

A-sarja
. 1. osuus
1. A 1 Valkeakosken Haka I 26.05,9 00.00,0
2. A 10 Viialan Viri I 26.08,3 00.02,4
3. A 21 Pirkkalan Hiihtäjät 26.19,4 00.13,5
4. A 3 Ylöjärven Urheilijat I 26.20,0 00.14,1
5. A 5 Tammelan Ryske 26.20,5 00.14,6
6. A 4 Hämeenlinnan Hiihtos I 26.33,8 00.27,9
7. A 24 Virtain Urheilijat 26.34,7 00.28,8
8. A 7 Lempäälän Kisa 26.36,4 00.30,5
9. A 15 Valkeakosken Haka III 26.47,5 00.41,6
10. A 6 Valkeakosken Haka II 26.51,2 00.45,3
11. A 2 Tampereen Pyrintö I 27.18,9 01.13,0
12. A 13 Tampereen Pyrintö II 27.21,4 01.15,5
13. A 19 Viialan Viri II 27.23,1 01.17,2
14. A 8 Ylöjärven Ryhti I 28.11,4 02.05,5
15. A 9 Hämeenlinnan Hiihtos II 28.14,4 02.08,5
16. A 20 Tampereen Pyrintö III 28.51,3 02.45,4
17. A 23 Ylöjärven Ryhti III 29.33,0 03.27,1
18. A 16 Valkeakosken Haka IV 30.09,6 04.03,7
19. A 12 Ylöjärven Urheilijat II 31.14,3 05.08,4
20. A 18 Ylöjärven Urheilijat III 31.15,8 05.09,9
21. A 17 Ylöjärven Ryhti II 31.18,5 05.12,6
22. A 22 Kankaantaan Kisa 32.37,9 06.32,0

2. osuus
1. A 1 Valkeakosken Haka I 38.01,3 00.00,0
2. A 4 Hämeenlinnan Hiihtos I 38.12,1 00.10,8
3. A 6 Valkeakosken Haka II 39.00,8 00.59,5
4. A 5 Tammelan Ryske 39.30,8 01.29,5
5. A 3 Ylöjärven Urheilijat I 39.51,6 01.50,3
6. A 15 Valkeakosken Haka III 39.53,7 01.52,4
7. A 2 Tampereen Pyrintö I 40.11,7 02.10,4
8. A 9 Hämeenlinnan Hiihtos II 40.26,8 02.25,5
9. A 8 Ylöjärven Ryhti I 40.51,6 02.50,3
10. A 10 Viialan Viri I 41.09,3 03.08,0
11. A 13 Tampereen Pyrintö II 41.14,0 03.12,7
12. A 7 Lempäälän Kisa 41.17,3 03.16,0
13. A 24 Virtain Urheilijat 41.18,9 03.17,6
14. A 21 Pirkkalan Hiihtäjät 42.33,2 04.31,9
15. A 16 Valkeakosken Haka IV 43.37,2 05.35,9
16. A 23 Ylöjärven Ryhti III 44.15,0 06.13,7
17. A 19 Viialan Viri II 45.12,2 07.10,9
18. A 20 Tampereen Pyrintö III 45.48,5 07.47,2
19. A 18 Ylöjärven Urheilijat III 45.53,9 07.52,6
20. A 22 Kankaantaan Kisa 45.56,9 07.55,6
21. A 17 Ylöjärven Ryhti II 46.04,9 08.03,6
22. A 12 Ylöjärven Urheilijat II 47.14,4 09.13,1

3. osuus
1. A 1 Valkeakosken Haka I 50.03,3 00.00,0
2. A 4 Hämeenlinnan Hiihtos I 50.43,9 00.40,6
3. A 5 Tammelan Ryske 51.34,6 01.31,3
4. A 3 Ylöjärven Urheilijat I 51.48,6 01.45,3
5. A 6 Valkeakosken Haka II 52.19,6 02.16,3
6. A 7 Lempäälän Kisa 53.46,0 03.42,7
7. A 10 Viialan Viri I 53.56,5 03.53,2
8. A 15 Valkeakosken Haka III 54.05,3 04.02,0
9. A 8 Ylöjärven Ryhti I 54.06,9 04.03,6
10. A 24 Virtain Urheilijat 54.15,3 04.12,0
11. A 13 Tampereen Pyrintö II 54.50,2 04.46,9
12. A 9 Hämeenlinnan Hiihtos II 54.51,4 04.48,1
13. A 2 Tampereen Pyrintö I 55.33,8 05.30,5
14. A 21 Pirkkalan Hiihtäjät 56.33,3 06.30,0
15. A 22 Kankaantaan Kisa 58.39,1 08.35,8
16. A 23 Ylöjärven Ryhti III 58.53,6 08.50,3
17. A 18 Ylöjärven Urheilijat III 59.05,4 09.02,1
18. A 16 Valkeakosken Haka IV 59.52,3 09.49,0
19. A 19 Viialan Viri II 59.57,9 09.54,6
20. A 12 Ylöjärven Urheilijat II 01.00.36,0 10.32,7
21. A 20 Tampereen Pyrintö III 01.00.43,1 10.39,8
22. A 17 Ylöjärven Ryhti II 01.00.52,0 10.48,7

4. osuus
1. A 1 Valkeakosken Haka I 01.04.03,6 00.00,0
2. A 4 Hämeenlinnan Hiihtos I 01.05.12,5 01.08,9
3. A 5 Tammelan Ryske 01.05.33,2 01.29,6
4. A 3 Ylöjärven Urheilijat I 01.06.28,4 02.24,8
5. A 6 Valkeakosken Haka II 01.07.14,8 03.11,2
6. A 8 Ylöjärven Ryhti I 01.08.08,1 04.04,5
7. A 10 Viialan Viri I 01.08.36,6 04.33,0
8. A 7 Lempäälän Kisa 01.09.36,4 05.32,8
9. A 15 Valkeakosken Haka III 01.09.43,0 05.39,4
10. A 9 Hämeenlinnan Hiihtos II 01.10.05,2 06.01,6
11. A 2 Tampereen Pyrintö I 01.10.13,7 06.10,1
12. A 13 Tampereen Pyrintö II 01.11.11,8 07.08,2
13. A 21 Pirkkalan Hiihtäjät 01.11.54,8 07.51,2
14. A 23 Ylöjärven Ryhti III 01.13.16,3 09.12,7
15. A 24 Virtain Urheilijat 01.15.03,9 11.00,3
16. A 17 Ylöjärven Ryhti II 01.15.09,2 11.05,6
17. A 22 Kankaantaan Kisa 01.15.19,9 11.16,3
18. A 18 Ylöjärven Urheilijat III 01.15.47,3 11.43,7
19. A 12 Ylöjärven Urheilijat II 01.16.37,0 12.33,4
20. A 19 Viialan Viri II 01.16.43,3 12.39,7
21. A 16 Valkeakosken Haka IV 01.16.49,9 12.46,3
22. A 20 Tampereen Pyrintö III 01.18.37,5 14.33,9

5. osuus
1. A 1 Valkeakosken Haka I 01.17.27,5 00.00,0
2. A 4 Hämeenlinnan Hiihtos I 01.19.42,7 02.15,2
3. A 3 Ylöjärven Urheilijat I 01.20.36,7 03.09,2
4. A 6 Valkeakosken Haka II 01.21.10,1 03.42,6
5. A 5 Tammelan Ryske 01.21.49,2 04.21,7
6. A 10 Viialan Viri I 01.22.54,9 05.27,4
7. A 7 Lempäälän Kisa 01.24.04,7 06.37,2
8. A 8 Ylöjärven Ryhti I 01.24.05,3 06.37,8
9. A 15 Valkeakosken Haka III 01.24.21,7 06.54,2
10. A 9 Hämeenlinnan Hiihtos II 01.24.28,5 07.01,0
11. A 2 Tampereen Pyrintö I 01.25.18,6 07.51,1
12. A 13 Tampereen Pyrintö II 01.26.05,9 08.38,4
13. A 21 Pirkkalan Hiihtäjät 01.29.03,4 11.35,9
14. A 23 Ylöjärven Ryhti III 01.29.54,1 12.26,6
15. A 24 Virtain Urheilijat 01.30.04,3 12.36,8
16. A 19 Viialan Viri II 01.31.47,1 14.19,6
17. A 17 Ylöjärven Ryhti II 01.31.51,2 14.23,7
18. A 22 Kankaantaan Kisa 01.31.59,7 14.32,2
19. A 16 Valkeakosken Haka IV 01.33.00,2 15.32,7
20. A 18 Ylöjärven Urheilijat III 01.34.22,7 16.55,2
21. A 20 Tampereen Pyrintö III 01.34.24,8 16.57,3
22. A 12 Ylöjärven Urheilijat II 01.35.22,7 17.55,2

6. osuus
1. A 1 Valkeakosken Haka I 01.32.09,3 00.00,0
2. A 3 Ylöjärven Urheilijat I 01.35.23,8 03.14,5
3. A 4 Hämeenlinnan Hiihtos I 01.37.08,3 04.59,0
4. A 6 Valkeakosken Haka II 01.37.46,4 05.37,1
5. A 5 Tammelan Ryske 01.38.04,4 05.55,1
6. A 10 Viialan Viri I 01.38.21,5 06.12,2
7. A 7 Lempäälän Kisa 01.40.29,2 08.19,9
8. A 8 Ylöjärven Ryhti I 01.40.57,7 08.48,4
9. A 2 Tampereen Pyrintö I 01.42.18,6 10.09,3
10. A 15 Valkeakosken Haka III 01.42.50,6 10.41,3
11. A 9 Hämeenlinnan Hiihtos II 01.44.42,1 12.32,8
12. A 13 Tampereen Pyrintö II 01.45.09,5 13.00,2
13. A 24 Virtain Urheilijat 01.46.20,8 14.11,5
14. A 22 Kankaantaan Kisa 01.47.41,5 15.32,2
15. A 23 Ylöjärven Ryhti III 01.48.23,6 16.14,3
16. A 21 Pirkkalan Hiihtäjät 01.48.27,0 16.17,7
17. A 19 Viialan Viri II 01.49.08,8 16.59,5
18. A 17 Ylöjärven Ryhti II 01.50.33,0 18.23,7
19. A 16 Valkeakosken Haka IV 01.52.34,9 20.25,6
20. A 12 Ylöjärven Urheilijat II 01.52.44,2 20.34,9
21. A 18 Ylöjärven Urheilijat III 01.52.47,9 20.38,6
22. A 20 Tampereen Pyrintö III 01.56.25,2 24.15,9

7. osuus
1. A 1 Valkeakosken Haka I 01.47.19,4 00.00,0
2. A 4 Hämeenlinnan Hiihtos I 01.52.38,0 05.18,6
3. A 3 Ylöjärven Urheilijat I 01.52.45,6 05.26,2
4. A 6 Valkeakosken Haka II 01.53.33,4 06.14,0
5. A 5 Tammelan Ryske 01.55.10,8 07.51,4
6. A 10 Viialan Viri I 01.56.43,7 09.24,3
7. A 7 Lempäälän Kisa 01.57.16,2 09.56,8
8. A 8 Ylöjärven Ryhti I 01.58.09,2 10.49,8
9. A 2 Tampereen Pyrintö I 01.58.31,7 11.12,3
10. A 9 Hämeenlinnan Hiihtos II 01.59.41,3 12.21,9
11. A 15 Valkeakosken Haka III 02.00.08,7 12.49,3
12. A 13 Tampereen Pyrintö II 02.05.35,6 18.16,2
13. A 22 Kankaantaan Kisa 02.05.57,1 18.37,7
14. A 24 Virtain Urheilijat 02.05.57,9 18.38,5
15. A 23 Ylöjärven Ryhti III 02.07.16,1 19.56,7
16. A 19 Viialan Viri II 02.09.39,8 22.20,4
17. A 17 Ylöjärven Ryhti II 02.10.32,9 23.13,5
18. A 16 Valkeakosken Haka IV 02.13.04,5 25.45,1
19. A 18 Ylöjärven Urheilijat III 02.14.06,2 26.46,8
20. A 12 Ylöjärven Urheilijat II 02.16.22,7 29.03,3
21. A 20 Tampereen Pyrintö III 02.19.26,2 32.06,8

B-sarja

1. osuus
1. B 32 Forssan Salama 17.01,5 00.00,0
2. B 34 Kangasalan Kisa 17.11,3 00.09,8

2. osuus
1. B 34 Kangasalan Kisa 30.23,3 00.00,0
2. B 32 Forssan Salama 34.47,5 04.24,2

3. osuus
1. B 34 Kangasalan Kisa 44.43,9 00.00,0
2. B 32 Forssan Salama 47.08,0 02.24,1

4. osuus
1. B 34 Kangasalan Kisa 58.03,1 00.00,0
2. B 32 Forssan Salama 01.05.11,7 07.08,6

Henkilökohtaiaet ajat

A-Sarja

1. osuus Henkilökohtaiset ajat
1. A 1 Tomi-P Riihivuori Valkeakosken Haka I 26.05,9
2. A 10 Aki Ijäs Viialan Viri I 00.02,4
3. A 21 Markus Sinijärvi Pirkkalan Hiihtäjät 00.13,5
4. A 3 Pasi Pelttari Ylöjärven Urheilijat I 00.14,1
5. A 5 Hannu Hovila Tammelan Ryske 00.14,6
6. A 4 Mikko Kuusela Hämeenlinnan Hiihtos I 00.27,9
7. A 24 Jouko Vaali Virtain Urheilijat 00.28,8
8. A 7 Lasse Lemmetti Lempäälän Kisa 00.30,5
9. A 15 Sami Peltotalo Valkeakosken Haka III 00.41,6
10. A 6 Pasi Heinonen Valkeakosken Haka II 00.45,3
11. A 2 Juho Sihvola Tampereen Pyrintö I 01.13,0
12. A 13 Henri Vähä-Ypyä Tampereen Pyrintö II 01.15,5
13. A 19 Heikki Leppänen Viialan Viri II 01.17,2
14. A 8 Riku Jokihaara Ylöjärven Ryhti I 02.05,5
15. A 9 Juha Back Hämeenlinnan Hiihtos II 02.08,5
16. A 20 Antti Ojala Tampereen Pyrintö III 02.45,4
17. A 23 Joonas Petäjäniemi Ylöjärven Ryhti III 03.27,1
18. A 16 Jussi Nurminen Valkeakosken Haka IV 04.03,7
19. A 12 Veli-Matti Haavisto Ylöjärven Urheilijat II 05.08,4
20. A 18 Teemu Kalliojärvi Ylöjärven Urheilijat III 05.09,9
21. A 17 Jonne Karjala Ylöjärven Ryhti II 05.12,6
22. A 22 Hannu Heikkinen Kankaantaan Kisa 06.32,0

2. osuus Henkilökohtaiset ajat
1. A 4 Laura Ahervo Hämeenlinnan Hiihtos I 11.38,3
2. A 1 Satu Heikkilä Valkeakosken Haka I 00.17,1
3. A 6 Anni Nord Valkeakosken Haka II 00.31,3
4. A 9 Jenni Mattila Hämeenlinnan Hiihtos II 00.34,1
5. A 8 Katri Lylynperä Ylöjärven Ryhti I 01.01,9
6. A 2 Anni Alamettälä Tampereen Pyrintö I 01.14,5
7. A 15 Hanna Kinnari Valkeakosken Haka III 01.27,9
8. A 5 Salla Koskela Tammelan Ryske 01.32,0
9. A 22 Ida Rintala Kankaantaan Kisa 01.40,7
10. A 16 Kirsti Ilomäki Valkeakosken Haka IV 01.49,3
11. A 3 Tuuli Juurikorpi Ylöjärven Urheilijat I 01.53,3
12. A 13 Anni-Maija Fincke Tampereen Pyrintö II 02.14,3
13. A 18 Tanja Hirvonen Ylöjärven Urheilijat III 02.59,8
14. A 7 Emilia Koskensalo Lempäälän Kisa 03.02,6
15. A 23 Taina Turunen Ylöjärven Ryhti III 03.03,7
16. A 24 Terhi Kallio Virtain Urheilijat 03.05,9
17. A 17 Eveliina Sarismala Ylöjärven Ryhti II 03.08,1
18. A 10 Anni Hyrkäs Viialan Viri I 03.22,7
19. A 12 Sanni Alatalo Ylöjärven Urheilijat II 04.21,8
20. A 21 Sari Valorinta Pirkkalan Hiihtäjät 04.35,5
21. A 20 Arlene Heikkinen Tampereen Pyrintö III 05.18,9
22. A 19 Josefiina Latvanen Viialan Viri II 06.10,8

3. osuus Henkilökohtaiset ajat
1. A 3 Antti Parkkinen Ylöjärven Urheilijat I 11.57,0
2. A 1 Akseli Vuorinen Valkeakosken Haka I 00.05,0
3. A 5 Joel Romppainen Tammelan Ryske 00.06,8
4. A 7 Niko Takala Lempäälän Kisa 00.31,7
5. A 4 Tommi Vainio Hämeenlinnan Hiihtos I 00.34,8
6. A 22 Antti Heikkinen Kankaantaan Kisa 00.45,2
7. A 10 Timi Haikka Viialan Viri I 00.50,2
8. A 24 Jesse Vaali Virtain Urheilijat 00.59,4
9. A 18 Tuukka Teivaala Ylöjärven Urheilijat III 01.14,5
10. A 8 Olli Erkkilä Ylöjärven Ryhti I 01.18,3
11. A 6 Joona Puheloinen Valkeakosken Haka II 01.21,8
12. A 12 Vili Fagerström Ylöjärven Urheilijat II 01.24,6
13. A 13 Jussi-Elmeri Halme Tampereen Pyrintö II 01.39,2
14. A 21 Markus Pitkänen Pirkkalan Hiihtäjät 02.03,1
15. A 15 Valtteri Ojanen Valkeakosken Haka III 02.14,6
16. A 9 Leevi Ahonen Hämeenlinnan Hiihtos II 02.27,6
17. A 23 Teemu Siukola Ylöjärven Ryhti III 02.41,6
18. A 19 Tuomas Arvonen Viialan Viri II 02.48,7
19. A 17 Vili Seppälä Ylöjärven Ryhti II 02.50,1
20. A 20 Salomo Ojala Tampereen Pyrintö III 02.57,6
21. A 2 Risto Kataja Tampereen Pyrintö I 03.25,1
22. A 16 Niilo Mäntylä Valkeakosken Haka IV 04.18,1

4. osuus Henkilökohtaiset ajat
1. A 5 Maija-Leena Peltomaa Tammelan Ryske 13.58,6
2. A 1 Eerika Ojanen Valkeakosken Haka I 00.01,7
3. A 8 Jonna Ojanen Ylöjärven Ryhti I 00.02,6
4. A 17 Suvi Lahtonen Ylöjärven Ryhti II 00.18,6
5. A 23 Anni Haavisto Ylöjärven Ryhti III 00.24,1
6. A 4 Nea Nikkanen Hämeenlinnan Hiihtos I 00.30,0
7. A 3 Laura Vieruaho Ylöjärven Urheilijat I 00.41,2
8. A 2 Maria Kataja Tampereen Pyrintö I 00.41,3
9. A 10 Klaara Leponiemi Viialan Viri I 00.41,5
10. A 6 Niina Jyränen Valkeakosken Haka II 00.56,6
11. A 9 Jessica Rolig Hämeenlinnan Hiihtos II 01.15,2
12. A 21 Sonja Julkunen Pirkkalan Hiihtäjät 01.22,9
13. A 15 Sonja Lahtinen Valkeakosken Haka III 01.39,1
14. A 7 Janina Suomela Lempäälän Kisa 01.51,8
15. A 12 Sanni Uusi-Piuhari Ylöjärven Urheilijat II 02.02,4
16. A 13 Emmi Rainio Tampereen Pyrintö II 02.23,0
17. A 22 Janka Mäkinen Kankaantaan Kisa 02.42,2
18. A 18 Laura Salonen Ylöjärven Urheilijat III 02.43,3
19. A 19 Sarita Nieminen Viialan Viri II 02.46,8
20. A 16 Juulia Puheloinen Valkeakosken Haka IV 02.59,0
21. A 20 Emmi Hakamäki Tampereen Pyrintö III 03.55,8
22. A 24 Janika Niemenmaa Virtain Urheilijat 06.50,0

5. osuus Henkilökohtaiset ajat
1. A 1 Jukka Vastaranta Valkeakosken Haka I 13.23,9
2. A 6 Samuli Suokko Valkeakosken Haka II 00.31,4
3. A 3 Markus Välimäki Ylöjärven Urheilijat I 00.44,4
4. A 10 Juha Kesti-Helia Viialan Viri I 00.54,4
5. A 9 Mika Hakala Hämeenlinnan Hiihtos II 00.59,4
6. A 7 Jyri Korhonen Lempäälän Kisa 01.04,4
7. A 4 Leo Laakkonen Hämeenlinnan Hiihtos I 01.06,3
8. A 15 Aki Pajunoja Valkeakosken Haka III 01.14,8
9. A 13 Jyri Siukola Tampereen Pyrintö II 01.30,2
10. A 24 Manu Heinämäki Virtain Urheilijat 01.36,5
11. A 19 Jaakko Saarela Viialan Viri II 01.39,9
12. A 2 Juhani Timmerbacka Tampereen Pyrintö I 01.41,0
13. A 20 Jaakko Jutila Tampereen Pyrintö III 02.23,4
14. A 8 Topias Haavisto Ylöjärven Ryhti I 02.33,3
15. A 16 Timo Heikkilä Valkeakosken Haka IV 02.46,4
16. A 5 Paavo Vesterinen Tammelan Ryske 02.52,1
17. A 23 Juho-P Petäjäniemi Ylöjärven Ryhti III 03.13,9
18. A 22 Niklas Laeste Kankaantaan Kisa 03.15,9
19. A 17 Ville Viberg Ylöjärven Ryhti II 03.18,1
20. A 21 Ossi Luoma Pirkkalan Hiihtäjät 03.44,7
21. A 18 Jari Vieruaho Ylöjärven Urheilijat III 05.11,5
22. A 12 Seppo Nytorp Ylöjärven Urheilijat II 05.21,8

6. osuus Henkilökohtaiset ajat
1. A 1 Tuomas Saksa Valkeakosken Haka I 14.41,8
2. A 3 Artturi Pensasmaa Ylöjärven Urheilijat I 00.05,3
3. A 10 Arttu Salminen Viialan Viri I 00.44,8
4. A 22 Aleksi Leino Kankaantaan Kisa 01.00,0
5. A 5 Jussi Mäkinen Tammelan Ryske 01.33,4
6. A 24 Pekka Niemi Virtain Urheilijat 01.34,7
7. A 7 Aleksi Setälä Lempäälän Kisa 01.42,7
8. A 6 Joonas Salminen Valkeakosken Haka II 01.54,5
9. A 8 Tomi Peltomaa Ylöjärven Ryhti I 02.10,6
10. A 2 Riku Korhonen Tampereen Pyrintö I 02.18,2
11. A 12 Masi Lehtonen Ylöjärven Urheilijat II 02.39,7
12. A 19 Petteri Valtonen Viialan Viri II 02.39,9
13. A 4 Jussi Jarho Hämeenlinnan Hiihtos I 02.43,8
14. A 18 Jani Tapiainen Ylöjärven Urheilijat III 03.43,4
15. A 15 Juho Salminen Valkeakosken Haka III 03.47,1
16. A 23 Joni Salmi Ylöjärven Ryhti III 03.47,7
17. A 17 Emma Hakamaa Ylöjärven Ryhti II 04.00,0
18. A 13 Elias Kuukka Tampereen Pyrintö II 04.21,8
19. A 21 Joonas Kuisma Pirkkalan Hiihtäjät 04.41,8
20. A 16 Lauri Hyöki Valkeakosken Haka IV 04.52,9
21. A 9 Johannes Kantola Hämeenlinnan Hiihtos II 05.31,8
22. A 20 Jarmo Lentonen Tampereen Pyrintö III 07.18,6

7. osuus Henkilökohtaiset ajat
1. A 9 Teija Lehtimäki Hämeenlinnan Hiihtos II 14.59,2
2. A 1 Liisa Anttila Valkeakosken Haka I 00.10,9
3. A 4 Maija Hakala Hämeenlinnan Hiihtos I 00.30,5
4. A 6 Sonja Kallio Valkeakosken Haka II 00.47,8
5. A 2 Elina Hietamäki Tampereen Pyrintö I 01.13,9
6. A 7 Mervi Pesu Lempäälän Kisa 01.47,8
7. A 5 Riikka Varjus Tammelan Ryske 02.07,2
8. A 8 Melissa Stenman Ylöjärven Ryhti I 02.12,3
9. A 15 Maaret Rantalainen Valkeakosken Haka III 02.18,9
10. A 3 Eeva Teivaala Ylöjärven Urheilijat I 02.22,6
11. A 22 Noora Rajakallio Kankaantaan Kisa 03.16,4
12. A 10 Annastiina Latvanen Viialan Viri I 03.23,0
13. A 23 Selja Harjuntausta Ylöjärven Ryhti III 03.53,3
14. A 24 Mia Tainii Virtain Urheilijat 04.37,9
15. A 17 Miimu Paavola Ylöjärven Ryhti II 05.00,7
16. A 13 Salla Salomaa Tampereen Pyrintö II 05.26,9
17. A 16 Minna-Mari Olli Valkeakosken Haka IV 05.30,4
18. A 19 Tarja Potila Viialan Viri II 05.31,8
19. A 18 Pia Oittinen Ylöjärven Urheilijat III 06.19,1
20. A 20 Lotta Tuominen Tampereen Pyrintö III 08.01,8
21. A 12 Eliisa Alatalo Ylöjärven Urheilijat II 08.39,3

8. osuus Henkilökohtaiset ajat
1. A 7 Iiro Niskanen Lempäälän Kisa 27.17,4
2. A 10 Jarkko Penttinen Viialan Viri I 01.12,5
3. A 4 Matti Hakala Hämeenlinnan Hiihtos I 01.18,5
4. A 1 Juha Mikkolainen Valkeakosken Haka I 01.38,9
5. A 6 Vesa Kallio Valkeakosken Haka II 01.43,7
6. A 5 Ville Vesterinen Tammelan Ryske 01.56,7
7. A 9 Arto Hakala Hämeenlinnan Hiihtos II 02.20,5
8. A 24 Markku Mäkelä Virtain Urheilijat 03.35,2
9. A 19 Aki Heinonen Viialan Viri II 03.40,3
10. A 2 Antti Peltonen Tampereen Pyrintö I 03.45,7
11. A 3 Lasse Lehtisyrjä Ylöjärven Urheilijat I 04.03,5
12. A 20 Antti Karjaluoto Tampereen Pyrintö III 04.04,5
13. A 8 Juuso Tähtinen Ylöjärven Ryhti I 04.25,8
14. A 22 Veikko Rintala Kankaantaan Kisa 04.28,3
15. A 15 Kimmo Lajunen Valkeakosken Haka III 05.00,8
16. A 13 Simo Lehtonen Tampereen Pyrintö II 05.06,4
17. A 17 Ari Kansikas Ylöjärven Ryhti II 05.26,5
18. A 18 Marko Leppämäki Ylöjärven Urheilijat III 05.54,9
19. A 16 Jani Leveelahti Valkeakosken Haka IV 06.53,0
20. A 12 Teemu Uusi-Piuhari Ylöjärven Urheilijat II 07.09,6
21. A 23 Juha Mähönen Ylöjärven Ryhti III 09.04,2

B-Sarja

1. osuus Henkilökohtaiset ajat
1. B 32 Anssi Reunanen Forssan Salama 17.01,5
2. B 34 Pekka Seppänen Kangasalan Kisa 00.09,8

2. osuus Henkilökohtaiset ajat
1. B 34 Kati Lehtonen Kangasalan Kisa 13.12,0
2. B 32 Ritva Lumme Forssan Salama 04.34,0

3. osuus Henkilökohtaiset ajat
1. B 32 Kalle Nokelainen Forssan Salama 12.20,5
2. B 34 Anna Pesonen Kangasalan Kisa 02.00,1

4. osuus Henkilökohtaiset ajat
1. B 34 Sanna Krekula Kangasalan Kisa 13.19,2
2. B 32 Johanna Viljanen Forssan Salama 04.44,5

5. osuus Henkilökohtaiset ajat
1. B 32 Vesa Hakala Forssan Salama 16.25,3
2. B 34 Urmas Tiits Kangasalan Kisa 00.03,8